Skip to content
Kezdőlap » A 6 legjobb nyílt forráskódú adatelemző eszköz 2021-ben

A 6 legjobb nyílt forráskódú adatelemző eszköz 2021-ben

Napjainkban, az adatok elemzésének segítségével, sokkal könnyebb megfelelő döntéseket hozni az üzleti életben, ezáltal a vállalatunk jóval nagyobb profitra tehet szert és sokkal sikeresebbé válhat. Az adatok elemzéséhez már nagyon sok fajta eszköz áll rendelkezésre, vannak köztük olyanok, amelyek fizetősök és vannak ingyenesen elérhető, nyílt forráskódúak is. Ez a cikk a legjobb nyílt forráskódú adatelemző eszközöket mutatja be.

A Grafana egy olyan adatelemző eszköz, amelynek segítségével valós időben lehet követni az a mögöttes adatbázison alapúló mérőszámok alakulását. Illetve, szintén valós időben kaphatunk értesítést a programtól, ha a mérőszámainkban nagyobb változás történt. Az eszköz jól használható rendszerek nyomon követesére, elemzések futtatására és adatok lekérésére is. Az elemzések megjelenítését és megértését a Dashboardok teszik könnyebbé, amelyek támogatnak geotérképeket, hőtérképeket, diagramokat és hisztogramokat is. A Grafana rendelkezik Cloud támogatással, illetve gyakorlatilag bármilyen platformra lehet telepíteni.

A Redash szintén egy népszerű nyílt forráskódú adatelemzési eszköz, melynek segítségével gyakorlatilag bármilyen adatforráshoz nagyon könnyen lehet csatlakozni. Ez ugyanúgy támogatja a Dashboardok létrehozását, mint a Grafana. Az adatokat vizualizálni lehet táblázatok, térképek, illetve diagramok segítségével. Ezen kívül személyre lehet szabni azt is, hogy az adatokhoz ki férhessen hozzá. A Dashboardokat nagyon könnyen meglehet osztani másokkal egy URL-címen keresztül. A Redash ingyenes hozzáférhető eszköz, azonban viszonylag olcsón egy hostolt verzió is elérhető.

A KNIME Analytics-ot 2006-ban hozták létre, amely azóta elég nagy népszerűségnek örvend a nyílt forráskódú eszközök között. Sikerének egyik legfőbb titka, hogy felhasználóbarát, drag & drop segítségével lehet létrehozni benne különböző Dashboardokat. Emellett az is nagy előnye, hogy könnyen lehet adatokat lekérni AWS-ből, Salesforce-ból, illetve Azure-ból is. Az adatok lekérését követően, az általunk elvégzett elemzéseket könnyedén meg lehet jeleníteni különböző vizualizációs eszközök segítségével. Az előző két programhoz képest nagy előnye, hogy támogatja a gépi tanulásos módszereket is. Ez az eszköz kifejezetten jó azoknak, akik úgy szeretnének az adatelemzés területén dolgozni, hogy nem rendelkeznek erős programozási készségekkel.

A RapidMiner egy felhő alapú adatelemző eszköz, melynek segítségével könnyedén lehet létrehozni egy teljes körű elemzési platformot. A program rengeteg automatizációs lehetőséget is tartalmaz, amelyek megkönnyítik a munkavégzést. A RapkidMiner segítségével több, mint 40 féle adattípust lehet elemezni, köztük strukturált és rendezetlen típusokat is. Fő előnyei közé tartozik, hogy teljes mértékben kód mentes felhasználói felületet kínál, így a használata kifejezetten felhasználóbarát. Annak ellenére, hogy nem szükséges hozzá programozói tudás, a program mégis lehetővé teszi a mesterséges intelligencia és egyéb kifinomult adatelemzési módszerek használatát.

Az RStudio egy olyan nyílt forráskódú adatelemző eszköz, amely egyben egy integrált fejlesztői környezet az R kódnyelvhez. Ennek a programnak a segítségével könnyen lehet interaktív jelentéseket, dokumentumokat és webes alkalmazásokat készíteni. Az RStudio memórián belüli feldolgozást használ, ezért könnyen lehet nagy mennyiségű adatot viszonylag gyorsan feldolgozni. Az ingyenes változat támogatja az API-kapcsolatot, elemzések elvégzését, illetve az eredmények vizualizációját. A végterméket pedig könnyedén lehet publikálni böngészőben, vagy akár önálló alkalmazásként is.

Az Apache Glow egy teljesen nyílt forráskódú elemzőmotor, amelyet lehet önállóan is használni, de könnyedén beépíthető a meglévő munkafolyamatokba is. A programmal valós időben lehet feldolgozni az adatokat és rendszerezni azokat. A rendszerezést követően pedig könnyen lehet elemezni és vizualizálni az adatokat. Az Apache Glow több programozási nyelvet is támogat, úgy, mint az R-t, Java-t, Python-t, Scala-t és az SQL-t. Emellett pedig mesterséges intelligenciához kapcsolódó megoldásokat is tartalmaz, a beépített GraphX segítségével pedig könnyen lehet gráfokat generálni.

Forrás: Techlike.net